تریبون

اٶزل / ويژه

انتقال بهبود قلی زاده به پزشک قانونی - تهدید خانواده های زندانیان توسط دادستان تبریز

 


بنا بر آخرین اخبار رسیده به سایت یئنی گاموح از زندان تبریز و به نقل از خانواده های زندانیان، اعضای شورای مرکزی تشکیلات یئنی گاموح در حالی پنجمین روز اعتصاب غذای خود را می گذرانند که حال عمومی آنها ضعیف گزارش شده بطوری که از شدت سر درد و فشارخون پایین قادر به راه رفتن در مسافت طولانی نیستند.درد معده از عمده ناراحتی های امروز این فعالین سیاسی گزارش شده است.
4

امروز 26 تیر ماه 1392 و در پنجمین روز اعتصاب غذا، از سوی بهداری زندان همه پنج فعال مدنی جهت کنترل وضیت عمومیشان مورد معاینه قرار گرفته اما از تزریق سرم امتناع نموده اند. این در حالیست که امروز آقای بهبود قلی زاده جهت کنترل بیماری پروستات و کلیه به پزشک قانونی انتقال داده شده اند که برای معاینه دقیق تر از سوی پزشکی قانونی به متخصص مربوطه ارجاع داده شده اند.


در حالی وضعیت عمومی این فعالین روز به روز وخیم تر می شود که امروز جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی با مراجعه به دادگستری تبریز خواستار رسیدگی عادلانه به پرونده ایشان شده اند اما دادستان تبریز آقای خلیل اللهی ضمن رد این مساله اقدام به تهدید خانواده های زندانیان سیاسی و خواستار پایان اعتصاب غذای ایشان شده است.

 


وضعیت سلامتی این فعالین، سبب شده که در شرایط اعتصاب غذا بسیار آسیب پذیر شوند که همین مسئله باعث نگرانی خانواده ها و فعالین حقوق بشر شده است